Szanowni czytelnicy naszego FORUM.

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w zapowiadanej już wcześniej III Technicznej Konferencji Tematycznej Branży Grzybów Uprawnych (III TKT BGU).  

Tegoroczną edycję powyższego wydarzenia pragnęlibyśmy poświęcić dyskusji nad wpływem zjawisk globalnej rewolucji cyfrowej na rozwój branży pieczarkarskiej oraz nad możliwościami dostosowania się do dynamicznie zachodzących zmian. Szczególny akcent we wspólnej debacie chcielibyśmy położyć na omówienie wybranych zagadnień cyfryzacji, automatyzacji i sztucznej inteligencji (AI) oraz ich rosnącego udziału w rozwoju branży. Postęp techniczny i technologiczny zdecydowanie przekształca wiele sektorów gospodarki, a branża grzybów uprawnych nie jest wyjątkiem. Pogłębienie cyfryzacji, automatyzacja oraz implementacja rosnących potencjałów AI należą do kluczowych kierunków rozwoju.

Automatyzacja może przynieść wiele korzyści dla producentów grzybów, w tym zwiększenie wydajności upraw, zredukowanie błędów, poprawienie jakości produktów, ograniczenie strat i optymalizację kosztów. Cyfryzacja i sztuczna inteligencja, umożliwia lepsze monitorowanie i sterowanie procesami produkcji, co prowadzi do optymalizacji zarządzania zasobami i zwiększenia wydajności. Oprócz wpływu czynnika kosztów zatrudnienia na efektywność produkcji pieczarek co raz bardziej wpływać będą koszty energii. W tym zakresie przedstawione zostaną perspektywy zastosowania technologii wodorowych z szczególnym uwzględnieniem wykorzystania zielonego wodoru jako czynnika potencjalnie zwiększającego wykorzystanie zasobów odnawialnych i zero-emisyjnych.

Zastosowanie tych technologii nie jest pozbawione wyzwań. Na konferencji chcielibyśmy wymienić poglądy, jaka jest dostępność i na ile można skorzystać na wprowadzeniu omawianych innowacji w najbliższym czasie.

Zmiany globalne i ich wpływ na rynek polski

W obliczu wielu przemian, gospodarczych, technicznych i politycznych polskie pieczarkarstwo musi się dostosować, aby zachować dotychczasową wiodącą pozycję. Zmieniające się warunki klimatyczne, nowe trendy konsumenckie i rosnąca konkurencja to kolejne wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć.

Dyskusji na te tematy poświęcona będzie otwarta dla uczestników DEBATA.

Więcej informacji już wkrótce

Prosimy o cierpliwość, a my w najbliższych dniach udostępnimy więcej informacji na temat programu i rejestracji uczestników.

Czekamy na Ciebie, na III Technicznej Konferencji Tematycznej Branży Grzybów Uprawnych w Siedlcach, w Zajeździe CHODOWIAK 27 czerwca 2024 r.

Zapraszamy do śledzenia naszych aktualizacji w zakresie organizacji III TKT BGU.

KONTAKT W SPRAWIE REJESTRACJI I EKSPOZYCJI TECHNICZNEJ  malwina.siejak@mexeo.pl